Mesafeli Satış Sözleşmesi

Sonsuz Oda ailesine katılmadan önce; eğitmenlerimizin hem kendi tecrübelerinden yola çıkarak hem de teknik bilgiler vererek sizler için oluşturduğu video formatındaki derslerin nasıl işlediğini örnek videolarımızdan izleyebilirsiniz.

Web genel img

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ 

Madde 1- Taraflar

1.1. Satıcı

Adı: BİLGİ DENETİM LTD. ŞTİ.
Adresi: Bulvarı Gökman Apt. No:67/14 Beşiktaş-İSTANBUL / Türkiye
Telefon: +90 212 290 71 30
Email:  [email protected]

1.2. Alıcı

Adı – Soyadı/TC.No :  [AdSoyad]
Adresi : [Adres]
Telefon :  [Tel]
E-mail :  [Eposta]

Madde 2- Konu

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait http://www.sonsuzoda.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini ( eticaret )yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış ücreti belirtilen hizmetin satışı ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

Alıcı, satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri , satışa konu mal/hizmet temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı , ödeme şekli ve masrafları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık , anlaşılır ve internet ortamına (eticaret sitesinde) uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini , bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

http://www.sonsuzoda.com sitesinde yer alan ön bilgilendirme ve alıcı tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura is bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

Madde 3- Sözleşme Konusu Hizmet/Ödeme/Teslimat Bilgileri

Elektronik ortamda alınan mal/hizmetlerin, satış bedeli, ödeme şekli, teslim alacak kişi, e-posta adresi, fatura bilgileri aşağıda belirtildiği gibidir. Fatura edilecek kişi ile sözleşmeyi yapan kişi aynı olmak zorundadır. Aşağıda yer alan bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Bu bilgilerin doğru olmadığı veya noksan olduğu durumlardan doğacak zararları tamamıyla karşılamayı alıcı kabul eder ve ayrıca bu durumdan oluşabilecek her türlü sorumluluğu alıcı kabul eder.

SATICI gerekli gördüğü durumlarda, ALICI’nın vermiş olduğu bilgiler gerçekle örtüşmediğinde, siparişi durdurma hakkını saklı tutar. SATICI siparişte sorun tespit ettiği durumlarda ALICI’nın vermiş olduğu telefon, e-posta ve posta adreslerinden ALICI’ya ulaşamadığı takdirde siparişin yürürlüğe koyulmasını 15 (onbeş) gün süreyle dondurur. ALICI’nın bu süre zarfında SATICI ile konuyla ilgili olarak iletişime geçmesi beklenir. Bu süre içerisinde ALICI’dan herhangi bir cevap alınamazsa SATICI, her iki tarafın da zarar görmemesi için siparişi iptal eder.

Alınan Mal/Hizmet(ler) 
Adı, Kodu: [ProductAllProperty] Toplam Satış Bedeli : [ToplamSatisUcret] -TL
Ödeme Şekli : Kredi Kartı/Banka Havalesi (EFT), HASO
Teslim Edilecek Kişi : [AdSoyad]
Telefon numarası : [Tel]
Teslim Edilecek Adres : [Adres]
Fatura Edilecek Kişi/Kurum :  
Fatura Adresi : [AdresBil]
Vergi Dairesi : [VergiDairesi]
Vergi Sicil Numarası : [VergiNo]
 

Madde 4- Satıcının Hak ve Yükümlülükleri

4.1. Satıcı, 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri uyarınca sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir haller dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

4.2. 18 (on sekiz) yaşından küçük kişiler http://www.sonsuzoda.com’dan alışveriş yapamaz. Satıcı, alıcının sözleşmede belirttiği yaşının doğru olduğunu esas alacaktır. Ancak alıcının yaşını yanlış yazmasından dolayı satıcıya hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemeyecektir.

4.3. Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından http://www.sonsuzoda.com sorumlu değildir. Buna istinaden satıcı, internet sitesindeki sistemden, dizayndan veya yasadışı yollarla internet sitesine yapılabilecek müdahaleler sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım, fiyat hatalarından sorumlu değildir. Sistem hatalarına dayalı olarak alıcı satıcıdan hak iddiasında bulunamaz. 

4.4. http://www.sonsuzoda.com ‘dan kredi kartı (Visa, MasterCard, vs.), banka havalesi ya da HASO ile alışveriş yapılabilir. Sipariş tarihinden itibaren bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’nin) banka hesaplarına ulaştığı belirlenen andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

Madde 5- Alıcının Hak ve Yükümlülükleri

5.1. Alıcı, sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir sebepler dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

5.2. Alıcı, sipariş vermekle birlikte iş sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayıldığını ve sözleşmede belirtilen ödeme şekline uygun ödemeyi yapacağını kabul ve taahhüt eder.

5.3. Alıcı, http://www.sonsuzoda.com internet sitesinden satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri, satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı, ödeme sekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde bilgi sahibi olduğunu bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini kabul ve beyan eder. 

5.4. Bir önceki maddeye bağlı olarak Alıcı, mal/hizmet sipariş ve ödeme koşullarının, mal/hizmet kullanım talimatlarının, olası durumlara karşı alınan tedbirlerin ve yapılan uyarıların olduğu http://www.sonsuzoda.com sipariş/ödeme/kullanım prosedürü bilgilerini okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

5.5. Alıcı, aldığı mal/hizmeti iade etmek istemesi durumunda ne surette olursa olsun ürüne ve ambalajına zarar vermemeyi, iade anında fatura aslını ve irsaliyesini iade etmeyi kabul ve taahhüt eder.

Madde 6- Sipariş/Ödeme Prosedürü

Sipariş: 

Alışveriş sepetine eklenen ürünlerin KDV dahil TL tutarı (Taksitli işlemlerde toplam taksit tutarları) alıcı tarafından onaylandıktan sonra, ilgili banka kartının posu üzerinden işleme alınır. Bu nedenle siparişler, sevk edilmeden önce müşteriye sipariş onay maili gönderilir. Sipariş Onay maili gönderilmeden mal/hizmet gönderimi yapılmaz.

Süreçteki herhangi bir aksama durumu ya da kredi kartı ile ilgili ortaya çıkabilecek problemler alıcıya sözleşmede belirttiği telefon/faks/e-mail yollarından biri veya bir kaçı kullanılmak sureti ile bildirilir. Gerekirse alıcıdan bankası ile görüşmesi istenebilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’nin) satıcı hesaplarına ulaştığının belirlendiği andır.

Sözleşme konusu malın teslim yükümlülüğünün yerine getirilmesinin imkânsızlaştığı hâllerde alıcı bu durumdan haberdar edilerek ödemiş olduğu toplam bedel ve varsa onu borç altına sokan her türlü belge en geç on gün içinde kendisine iade edilerek sözleşme iptal edilir. Böyle bir durumda alıcının satıcıdan ilave herhangi bir maddi ve manevi zarar talebi olmayacaktır. 

Ödeme: 

http://www.sonsuzoda.com ‘da, internet ortamında kredi kartı bilgilerini kullanmak istemeyen alıcılara HASO üzerinden taksit ile sipariş imkanları sunulmuştur. 

Mal/Hizmet ’in tesliminden sonra Alıcı’ya ait kredi kartının Alıcı’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini Satıcı ’ya ödememesi halinde, Alıcı’nın kendisine teslim edilmiş mal/hizmete olan erişimi kapatılacaktır.

 

Madde 7- Sevkiyat/Teslimat Prosedürü

Sevkiyat:

Sipariş onayı e-postasının gönderilmesiyle birlikte, mal/hizmet satıcının anlaşmalı olduğu kargo Şirketine verilir.

Teslimat: 

Mal/Hizmet’ler satıcının anlaşmalı olduğu kargo ile alıcının adresine teslim edilecektir. Teslimat süresi, Sipariş onayı mailinin gönderilmesinden ve sözleşmenin kurulmasından itibaren 3-5 gündür.

Ürün, Alıcı’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya Alıcının yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden satıcı sorumlu değildir.

Madde 8- Cayma Hakkı

ALICI, işbu sözleşme konusu mal/hizmet(ler)in kendisine veya gösterdiği adresteki kişi(ler)/kuruluşa tesliminden itibaren herhangi bir gerekçe göstermeksizin 14 (ondört) gün içinde cayma hakkını kullanabilir.

Cayma hakkının kullanılabilmesi için bu yasal süre içinde SATICI'ya, teyidi alınmak şartıyla faks, elektronik posta veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirimde bulunulması yeterli olup, ALICI'nın cayma bildiriminin SATICI'ya ulaştığı tarihten itibaren 10 (on) gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

Yasal düzenlemeler gereği iade işleminin yapılabilmesi için ürün ile birlikte gönderilen faturanın ürün ile birlikte tekrar tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.

Madde 9- Uyuşmazlık Durumunda Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

İşbu sözleşmenin uygulanmasından kaynaklanan uyuşmazlık halinde, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca her yıl Aralık ayında ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Alıcı’nın veya Satıcı’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda Alıcı işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.  [Date]

 SATICI                                                                                      ALICI

BİLGİ DENETİM LTD.ŞTİ.

 [AdSoyad]