Loading ...

Ayşe Direkoğlu

AUDITION TEKNİKLERİ

0 DERS

Oyunculuk yapmak isteyen herkesin eğitim aldıktan sonraki durağı olan ‘audition’ aşamasını Ayşe Direkoğlu anlatıyor.

ÖZEL

Sonsuz Oda’da yer alan tüm eğitim içerikleri, eğitmen tarafından Sonsuz Oda’ya özel olarak üretilmiştir ve başka platformlarda bulunmamaktadır.

Tüm Film&TV Kategorisi 499,00 TL YILLIK ABONELİK
Film/Kategorisi + Film Şeridi + Bonus Diğer Kategorilere Erişim

veya

Ayşe Direkoğlu - AUDITION TEKNİKLERİ Eğitimi 249,00 TL
Ayşe Direkoğlu

1996 yılında dizi ve sinema sektöründe çalışmaya başlayan ve bu sektöre girdikten sonra temel oyunculuk ve diksiyon dersleri alarak kendini geliştiren Ayşe direkoğlu; ilk olarak çocuk oyuncuların kamera karşısına geçmeden eğitim alabilecekleri ve ayrıca televizyon ve sinema projelerine yönlendirilmek amaçlı ‘Oyun Odası CastAjansı’nı kurdu. 2 yıl Oyun Odası Cast Ajansını yönettikten sonra, 2013'te İstanbul Kültür ve Sanat Akademisi ve Academy Casting’i kurdu ve burada cast direktörlüğü ve menajerlik yaptı. 2015 yılında İcon Ajans’ta cast direktörü olarak işe başlayan ve mesleğe devam eden Ayşe Direkoğlu sizlerle Sonsuz Oda’da buluşuyor.

DERS PROGRAMI

3

9

YORUMLAR (16)
Banu Karagöz Ayşe Hanım , ağzınıza sağlık çok güzel bir çalışma olmuş ve bizim karşılaşabileceğimiz olumlu olumsuz her şey’e en ufak ayrıntısına kadar değinmişsiniz ilk izlediğim ders sizinkiydi güzel bi başlangıç oldu teşekkürler sevgiler :)
Berkay Sönmez Vermiş olduğunuz bilgiler için öncellikle teşekkür ederim. Eğitim aldığım workshoplarda bile verilmeyen bilgileri edinmiş oldum.
Gizem Aydın Verdiğiniz bilgiler çok kıymetli teşekkür ederiz. Heyecanı atlatmak için örnek audition metni çalışıp kameraya almak da faydalı olabilir mi? Bu metinleri nereden bulabiliriz?
Suat Yet Evet ben bir yerde oditom verdim kameraya çeken cast direktörü karşılıklı metin vardı bana bakma diyor sağ tarafa bak dedi bende dedim.sen söylüyorsun ben cevap veriyorum senin gözlerinin içine bakarak oyunu vermem lazım diyor olmaz dedi bende yapmadım sahneyi bırakıp gittin.cunku karşımdaki kişi birşey bilmiyor olduğunu anladım çektim.gittim.
Suat Yet Ama bana oditiom biraz geri kaliyor yerine normal çekim.olsa setlerdeki gibi karşılıklı biriyle oturarak bir sahne olustura bilinir bence bu çok heyecan vermez oyuncunun içindeki yeteneği dağa iyi görülür heycanda olmaz ama bir odada bir kamera bir sen bence kimi için çok zor çok heyecan verici?
Suat Yet Vermiş olduğunuz bilgiler çok doğru ama bunu yapan cast direktörü çok az bence çoğu kişinin sizden ders alması lazım çok teşekkür ederim.
Suat Yet Efendim 50 tane oditiom verdim hepsini başarılı bir şekilde geçtim.hep doğal oldum.gelen karakteri elbette gerçek hayatta yaşadık hemen kendimi o anı dağa önce yaşadım.ben o an nasıl duygu yaşadım.onu dusundum.dogal bir şekilde yaptım.aralarda hele o ilk 10 saniye de olmazsa olmaz dikkat çekici anı verdim.cunku 20 saniye izlesin diye hepte başarılı oldum çok başarılı olduk ama bize sıra gelmiyor çok oyuncu var torpilde şart yada iyi bir şirket tarafından refarasli setlere gidelebilir inşallah sonsuz odada setlere gitmemiz için bir şans gelir
Suat Yet Cok teşekkür ederim.guzel anlatiminiz için
Suat Yet Harikaydı
Suat Yet Tesekkur ederim sonuna kadar izledim.cok güzeldi
Daha fazla yorum yükle