Loading ...

İskender Paydaş

BİR ŞARKININ DOĞUŞU

0 DERS

İskender Paydaş; sayısız projeye imza atmış, sayısız ödül kazanmış bir müzisyen, prodüktör, aranjör, besteci ve söz yazarı olarak bir şarkının yaratılma sürecini başından sonuna kadar Sonsuz Oda’da anlatıyor.

ÖZEL

Sonsuz Oda’da yer alan tüm eğitim içerikleri, eğitmen tarafından Sonsuz Oda’ya özel olarak üretilmiştir ve başka platformlarda bulunmamaktadır.

Tüm Müzik Kategorisi 499,00 TL YILLIK ABONELİK
Müzik Kategorisi + Müzik Kutusu + Bonus Diğer Kategorilere Erişim

veya

İskender Paydaş - BİR ŞARKININ DOĞUŞU Eğitimi 249,00 TL
İskender Paydaş

1967’de İstanbul’da doğan İskender Paydaş, Türk popüler müzik piyasasını şekillendirmiş, müzik yönetmenliğiyle sayısız projeye imza atmış, sayısız ödül kazanmış bir müzisyen, prodüktör, aranjör, besteci ve söz yazarıdır.    

 

Türkiye’de son dönemde müzik alanında yetişen en önemli isimlerden biri olan İskender Paydaş, kendi gibi müzisyen olan ünlü orkestra şefi babasının kurduğu “Muhittin Paydaş ve Lordlar” grubunun provalarında büyüdü. Bu nedenle de kendini bildiğinden beri müzikle iç içe yaşadı. Profesyonel müzik kariyeri 1986’da Kayahan’ın orkestrasında klavye ile başlayan İskender Paydaş, klavye ve synthesizerlara olan hakimiyetiyle Türkiye’de yeni soundların oluşumuna önemli katkılarda bulundu. Mirkelam başta olmak üzere Nilüfer, Nazan Öncel, Harun Kolçak, Aşkın Nur Yengi, Ajda Pekkan, Suat Suna, Kibariye, Orhan Gencebay, Sertab Erener, Mustafa Sandal, Levent Yüksel, Mazhar Fuat Özkan, Özgün, Atiye, Nil Karaibrahimgil, Keremcem, Sıla, Hadise, Deniz Seki ve Murat Dalkılıç gibi isimlerin aranjörlük ve müzik direktörlüğünü yaptı. Prodüktör ve müzik yönetmeni olarak da Şebnem Ferah, Emre Altuğ, Ajda Pekkan, Kurban, Mezdeke ve İlker Çalışkan gibi önemli sanatçılarla çalıştı. Bunların yanında Hırsız Var, Şaşkın, Kolpaçino: Bomba, Türkler Çıldırmış Olmalı, Bu İşte Bir Yalnızlık Var, Bizim Köy ve Arif V 216 gibi filmlerin ve İmkansız Aşk, Ümit Milli, Ah Bir Polis Olsam, Lale Devri ve Kurt Kanunu gibi dizilerin müzikleri de İskender Paydaş’a emanet edildi. 2011 ve 2014 yıllarında, imzasını attığı şarkıların sahnede yeniden yorumlanmış versiyonlarından oluşan ‘Zamansız Şarkılar’ isimli iki albüm çıkardı. Bu albümlerle eş zamanlı kurduğu İskender Paydaş ve Orkestrası ile de 600’den fazla kez sahne aldı. 2017 yılında ürettiği “Zamansız Şarkılar Senfonik” projesi için de kendi çekirdek orkestrasına senfonik enstrümanlar ekleyerek doğu ve batı tınılarını harmanladı. 2018’de Erol Evgin ile birlikte stüdyoya giren İskender Paydaş, Altın Düetler albümündeki tüm şarkıların düzenlemesini yaptı. Aynı yıl Arif V 216’nın film müziklerinden oluşan bir albüm çıkaran İskender Paydaş, 2019 yaz ayları boyunca 100’ün üzerinde konser veren orkestrası ile canlı müzik sahne performanslarına devam etmektedir. İskender Paydaş, müzik prodüksiyonuna dair engin deneyimiyle Sonsuz Oda'da. 

DERS PROGRAMI

5

6

16

17

19

25

26